Hızlı Tüketim Malları

19 Eylül, 2022 Tarihinde oluşturuldu | NFC Marketing | 191 görüntüleme | 1 dakika okundu

Malibu 'Nesnelerin İnternetini' Hızlı Tüketim’e Taşıyacak!

Nesnelerin interneti ile ilgili son gelişmeleri bugüne kadar birçok alanda görmüştük. Malibu’nun bağlantılı şişeleri sayesinde artık nesnelerin interneti artık hızlı tüketim malları sektöründe de kendisine yavaş yavaş yer edinmeye başlayacakmış gibi görünüyor.

Temassız ödeme sistemlerinde kullanılan teknoloji ile yarattığı 40.000 bağlantılı şişesi ile Malibu Android ve iPhone 6/6s kullanıcıları için bar lokasyonları, playlistler, tarifler gibi bir çok özel içeriğe ulaşma imkanı sunuyor. NFC teknolojisi kullanılan telefonlardan bağlantılı özel şişelerin sunduğu içeriğe herhangi bir uygulama indirmeye gerek kalamadan sadece Malibu ‘günbatımı’ logo görselini tanımlatarak içeriğe kolayca ulaşabiliyorsunuz. Satın aldığınız şişenin üzerinde NFC ile beş farklı dijital deneyime erişebiliyorsunuz. Sadece tariflerle kalmıyor, Barbados’a tatil kazanma şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Eylül ayının ortasında #BecauseSummer hashtagi ile başlatmayı planladıkları dijital kampanya da bu bağlantılı şişelerin tanıtımı yapılacak. Malibu UK pazarlama müdürü bu farklı dijital deneyimi ; “ Müşterilerimizle daha samimi bir şekilde iletişim kurmanın yollarını ararken şişelerimizi medya platformu olarak kullanabileceğimizi fark ettik. Şişelerimizi müşterilerimizin telefonuna direkt bağlanan cihazlar haline getirerek onlara katma değer sağladık.” Şeklinde anlatıyor. Her ne kadar (şimdi eskilerde kalmış olsa da ) QR kodlarının pazarlama iletişimi kampanyalarında kullanıldığı günleri hatırlarsa da aslında NFC teknolojisinin müşterilere farklı bir değer katma aracı olarak hızlı tüketim ürünlerinde kullanılması heyecan verici. Kampanya şimdi sadece pilot olarak Birleşik Krallık’ta 40.000 şişe ile sınırlı olsa da Malibu yöneticileri bu kampanyadan alınan içgörüler ile bağlantılı şişelerin küresel ölçekte uygulanabileceği hakkında hemfikir. Teknoloji ve hızlı tüketim demişken geçtiğimiz dönemlerde promosyon amaçlı olarak özel üretim şişelerine hologramlı mesaj ekleyen Bombay Sapphire’i de anmadan geçmeyelim. Hızlı tüketim ürünlerinde hem markalar hem de tüketiciler artık daha fazla teknolojiye ve heyecana açık görünüyor ne dersiniz?  


Malibu_campaign

1 Nisan, 2023 Tarihinde güncellendi