Kağıt Kartvizitlerden Vazgeçin

kartvizit telefonEtkinlik ve fuarlarda ne kadar kartvizit paylaştığınızı hiç saydınız mı? Şöyle de sorabilirim: Kaç tane kartvizit veya broşür topladınız? Eve veya ofise getirdiğiniz kartvizitleri ve broşürleri ne kadar süre muhafaza edebiliyorsunuz? Bu soruların cevapları aslında herkese göre çok basit: Kayboluyor, çöpe gidiyor…

Peki, kartvizit kullanımında kağıtsız bir çözüm mevcut mu? Elbette! Çağımız her anlamda dijitalleşiyor. Geleneksel ögeleri neredeyse her sektörde minimuma indiriyoruz. Dijital kartvizit çözümümüz ise her sektördeki bireylerin ağ kurmasını temassızlaştırıyoruz.

Kağıt kartvizitin yerini dijital kartvizite bıraktığınız zaman neler oluyor? Haydi, birlikte bu soruyu cevaplamaya çalışalım!

Öncellikle kağıt tasarrufu sağlarsınız. Dijital kartvizitlerin kağıtla basılmasına gerek olmadığı için kağıt tüketimini azaltır. Bu, ağaç kesimlerini ve kağıt üretiminde kullanılan enerjiyi ve suyu azaltır. Kağıt üretimi sırasında kullanılan kimyasal maddelerin azaltılması, su kirliliğini ve toksik atıkları azaltabilir.

kağıt kartvizit

 

Kağıt kartvizitlerin basımı, dağıtımı ve taşınması ek maliyetlere neden olabilir. Bizim çözümüz ise bu maliyetleri ortadan kaldırır. Dijital kartvizitler, iletişim bilgilerinizde veya iş bilgilerinizde değişiklik yapmanız gerektiğinde kolayca güncellenebilir. Bu, eski kartvizitlerin atılmasını ve yeni kartvizitlerin basılmasını önler. Kurumlar, tereddüt etmeden çalışanlarına bu çözümü tavsiye edebilir. Dijital kartvizitlerin sürekli alım yapılacak bir tarafı yoktur. Çalışanlar işten ayrıldıkları zaman dijital kartvizini kurumunuzdan satın alabilir ya da kurumunuz yeni çalışanına göre çok kolay bir şekilde NFC çipini düzenleyebilir.

Kağıt kartvizitler fiziksel olarak saklanmalıdır, bu da depolama alanı gerektirir. Dijital kartvizitler ise dijital ortamda saklanabilir, bu da fiziksel alan tasarrufu sağlar. CrowCard, kişilerin kartvizitlerini kaydederken daha iyi takip edilebilir. Bu, iletişim bilgilerinizi kaybedme riskini azaltır. CrowCard, herhangi bir dijital cihazdan erişilebilir. Bu, kartvizit sahibinin iletişim bilgilerine daha kolay erişebilmesini sağlar.

Dijital kartvizitlerin bu çevresel avantajları, kağıt kartvizitlere göre daha sürdürülebilir ve çevre dostu bir seçenek olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, iş dünyasında dijital kartvizitlere geçiş, çevreye katkı sağlamanın yanı sıra iş süreçlerini de modernleştirebilir.

Bir şeylerden vazgeçmek, onları unutmak demek değildir. Eğer 80’ler çocuğuysanız merdaneli çamaşır makinenizi , 2000’ler çocuğuysanız Nokia telefonları unutmuyorsunuz. Fakat artık bu eşyalardan vazgeçtiniz. Teknoloji, bu eşyaları sizin birçok şeyden tasarruf edebileceğiniz yönde geliştirdi. Teknoloji çağında halen daha kağıt kartvizit kullanıyoruz. Yukarıda bahsettiğim olumsuz yöndeki bulgular artık kağıt kartvizitlerden vazgeçmeyi kaçınılamaz kıldı. Kağıt kartvizitleri, CrowCard kullanırken hatırlayın.