Crowlink ile Mobil Pazarlama: İşletmenizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Mobil Pazarlama Nedir?

Mobil pazarlama, telefonlarımız üzerinden ürün hizmet tanıtımı yapmak, pazarlamak için kullanılan stratejidir. Kısaca cep telefonları üzerinden reklam, tanıtım ve iletişim faaliyetleri içerir. Mobil pazarlama metin mesajlar, e-postalar, sosyal medya ve diğer mobil iletişim araçları aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

mobil pazarlama

En Çok Tercih Edilen Mobil Pazarlama Teknikleri

Mobil pazarlamayı kısaca bahsettiğimize göre, sırada mobil pazarlamanın nasıl uygulamalar ile kullanıldığını anlatmak var.

Mobil uygulamalar: Özellikle büyük markaların kullandığı bir yöntemdir. Uygulama sayesinde özel teklifler, sadakat programları ve kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçlar. Anlık bildirimler ile kullanıcı ile etkileşimini üst seviyeye taşır.

Optimize edilmiş web siteleri: Web siteleri mobile uyumlu hale getirmek oldukça önemli. Yapılan araştırmalar gözler önüne seriyor ki kullanıcılar dizüstü ve masaüstü bilgisayar kullanımını %20 oranında azaltırken cep telefonu kullanımını %30 oranında artırıyor.

SMS pazarlama: Etkinlikler, kuponlar ve promosyonlar hakkında bilgi vermek için kısa mesaj servisi tercih ediliyor. E-mail yoluyla da bilgi verilebilir ancak kullanıcılar SMS okumayı daha çok tercih ediyor.

Mobil Pazarlama Entegrasyonu
Mobil pazarlama entegrasyonu işletme veya organizasyonun mobil pazarlama stratejilerini diğer pazarlama faaliyetleri ile uyumlu hale getirme sürecini sağlar. Mobil pazarlamanın etkili ve verimli olmasına yardımcı olur.

CRM Entegrasyonu
Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ile mobil pazarlama arasında yapılan entegrasyon müşteri ilişkileri yönetimini kolaylaştırır. Müşteri verilerinin güncel kalmasını sağlar.

Sosyal Medya Entegrasyonu
Mobil pazarlama kampanyalarının sosyal medya platformları ile entegrasyonu, geniş kitlelere ulaşmayı kolaylaştırırken, içeriklerin viral hale gelmesinde önemli katkı sağlar.

mobil pazarlama uygulamalar crowlink

Başarılı Mobil Pazarlama Örnekleri: İlham verici

  • Pei Wei Asian Diner Uzak Doğu restoranı olan Pei Wei internet satışlarını artırmak ister. Önce e-mail listesi hazırlar, sonra kişilerin hangi şubeye yakın oldukları saptar. “1 Alana 1 Bedava” kampanyası müşterilere e-mail yoluyla ulaştırılıyor ve tam 2 hafta içerisinde 5 bin kişi e-mail listelerine eklenmesi sağlanıyor.
  • Dünyaca ünlü havayolu şirketimiz Türk Hava Yolları mobil pazarlama yöntemlerini kullanmaktan geri durmuyor. Dünyanın çeşitli yerlerine, billboardlar, otobüs duraklarına yerleştiren QR kodlar ile uçak bileti çekilişleri düzenledi.
  • Sıradaki örneğimiz bir işbirliği. Efes ve Shazam arasında gerçekleşen bu birliktelik ile Efes kapaklarının altına yerleştirdiği QR kodlar sayesinde, 4.5 milyon kullanıcıya ve 10 milyon Shazam’a ulaştı.
Crowlink ile Mobil Pazarlama

Crowlink sizlere mikro mobil web sitenizi oluşturma fırsatı sunarak mobil pazarlama alanında kendini gösterebilirsiniz. Entegrasyonlar ile reklamlar hazırlayabilir, web sitenizin linkini sosyal medya profillerinize ekleyerek size ulaşan kişilere özel promosyonlar hazırlayabilirsiniz. Hemen şimdi ücretsiz Crowlink hesabınızı oluşturun. Eğer dilerseniz projenize özel  yakın alan iletişimi(NFC) teknolojisine sahip ürünlere sahip olarak kağıt tüketimini azaltarak karbon ayak izinizi küçültün.